Lapač snů

Budeme potřebovat: 

  • Razítková sada – Stampo textile, etno 
  • Textilní razítkovací polštářek - černý 
  • Tekuté barvy ve spreji Izink: světle modrá, oranžová a žlutá 
  • bílé tričko, štětec, kelímky na vodu a barvy 
  • kuchyňské utěrky - papírový válec, igelit dovnitř trička 

Postup: 

1. Do trička dáme igelit (ochrana před prosáknutím barev na druhou stranu) a zkusíme si předem rozmístit jednotlivá čistá tiskátka na jeho plochu, rozvrhnout vzor. V místě, kde bude kruhová část lapače, umístíme malé papírové kolečko, které funguje jako rezerva bílé kruhové plochy na tričku – lapač díky tomu více vynikne. 

2. Tekutými barvami ve spreji střídavě sprejujeme jednotlivé barvy kolem papírového kolečka, jak nás napadne (modrá, oranžová a žlutá). 

3. Po nasprejování vše zasušíme do kuchyňských papírových utěrek - válcujeme. 

4. Poté odstraníme papírové kolečko a do bílého místa natiskneme razítko lapače snů. Pro horní razítko opět přiložíme papírové kolečko a částečně tiskneme přes něj. Díky tomu se část razítka schová až za bílé kolečko, bude na pozadí. Dotiskneme zbývající razítka, tentokrát už bez papírového kolečka (rezervy). 

5. Můžeme razítkovat i lemy a bordury na tričku – například zde spodní lem z ještěrek a koleček.

 

6. Necháme razítka chvíli zaschnout a můžeme začít vymalovávat jejich části nebo i razítka celá. Vymalováváme  stejnou barvou, jakou jsme sprejovali, jen si jí trošku odlijeme do plastových kelímků, každou barvu zvlášť (žlutá, oranžová a modrá). Malujeme klasicky štětcem, rozmýváme vodou. Hodně mokré plochy opět zasušujeme papírovými utěrkami. Nebojíme se malovat přes celou plochu razítka, tekuté barvy (ve spreji) nejsou krycí a razítko nám přes ně krásně vyleze, budou vidět všechny jeho detaily.

    

7.  Barevné plochy vzoru doplníme modrými čárečkami a tečkami kolem lapače, opět malujeme štětcem. Po uschnutí trička jej zažehlíme žehličkou přes jemnou textilii    (zafixujeme) a můžeme nosit. Doporučujeme neprat hned, nejdříve až po 3 dnech od namalování.