Letošní pobyt byl kurzy a technikami naplněný až po okraj. Vznikla záplava krásných věcí, tak se pojďte pokochat.

Tři kopulky - tři mikrosvěty, uzavřené pod poklopem. Velkou - svítící, jsme naplnily vánoční krajinkou tvořenou papírovým stromečkem nebo přírodninami a výseky lesních motivů.

 

Střední "srandakopulka" obsahovala veselé příběhy vytvořené vybarvenými razítky (vtipné kolekce Studia Light s vanou, bláznivými ptáky a pohádkovými domečky). 

   

Nejmenší, plná vylupovacích květin, byla vytvořena jako malá pozornost nebo milý dáreček. Povedly se nám všechny.

 

Z populárního textilního kurzu si naše kurzistky opět odnesly tašku a tričko - tentokrát s kouskem moře.

 

Želvy, mořské panny, medůzy a další obyvatelé moří se jen rojily a postupně ovládly bílé plochy.

    

Lektorka Irča Slavíkova radila, koordinovala, dolaďovala a dohlížela na to, aby vše plynulo správným směrem. A vše taky správným směrem plynulo...

Domečky nikdy neomrzí. My jsme je připravily jako praktickou poličku a kurzistky se opravdu činily - vyrostla městečka, vesničky, věšelo se miniprádlo a sázely jsme ministromečky.

Základem bylo vybrat správné odstíny matných barev Style Matt a pak už nápady proudily naplno. Reliéfní a kamínkové pasty, tekutý mech a sníh v tubě, to vše nám pomohlo při "stavbě" a že nám to šlo krásně od ruky.
Na závěr doplněná razítka a teď už roztomilé úložné prostory zdobí nejednu domácnost.
Nedalo nám to a obsah pestrých deníčků razítkové královny Madlenky Gieslové jsme doplnily i barevnou přední stranou.
K tomu nám posloužily nové barvy na kůži, které skvěle drží i na té umělé. 
Barevným skvrnám, přechodům či pruhům jsme dodaly vtip novými clingovými razítky s neutrálními (ovšem velice potřebnými) motivy. Vznikl tak neopakovatelný obal, na který budou jeho majitelky právem hrdé.
Hned tři varianty deníčků zmátly naše kurzistky hned na začátku a ani široký výběr rýžových papírů na výrobu obalu jim situaci neulehčil. 
Přistoupily k tomu však se skvělým vkusem a ať už verze romantická, gorjusková nebo vtipná - povedly se prostě všechny.
 
Vměstnat šestihodinový kurz do čtyř hodin dokáže jen lektorka Magda Gieslová. Všechny jsme razítkovaly, až inkoust odstřikoval, vybarvovaly, rozmazávaly, kombinovaly a vystřihovaly. Stránky se plnily ptáčky, houbičkami, porůstaly je květiny a barevné skvrny.
 
I papíroví odmítači propadly kouzlu art journalu a podlehly Madlenčinu vtipnému výkladu. Kreativní deník je totiž láska na každou volnou minutu.
Na závěrečném kurzu jsme se nechaly unést duhovou fantazíí oblíbené ilustrátorky Studia Light Marlene přenesly její pestrý svět na motýlí křídla a květinky.
    
Podklad v černé barvě jsme zaplnily kousky jejich překrásných papírů, doladily akrylovými barvami a fixy, strukturu dodaly bílou reliéfní pastou se zapuštěnými akvarelovými spreji.
Výsledek? Každý motýl dechberoucí originál.
Zážitků byla spousta a bylo to krásné. Přidáváme ještě mix fotek pro navození atmosféry a těšíme se na příští rok - 
TERMÍN CHOCERAD 2024 je 16. - 19. 8. 2024 a 20. - 23. 8. 2024.