Že je náš choceradský pobyt našlapaný kreativitou až k prasknutí není třeba připomínat. Tvoříme ve dne v noci a tak všichni nakonec odjíždí s plnou náručí výrobků.

Co to bylo letos?

S Irenkou Slavíkovou jsme řádili se metalickými nažehlovacími fóliemi. Techniku jsme jako vždy vyzkoušeli na tašce, pak se malovalo na ostro na trička. Výsledky stály za to:

Viola Benešová na zlatě také nešetřila. Vyráběli se vázičky/poháry pomocí 3D ornamentů, které jsme odlili do forem a nazdobili pastou Vintage Legend. Po zaschnutí jsme vázičky napatinovali metalickými vosky.

Na dalším projektu - mixed media obrazy "Pod vodou a Na pláži" - nám Violka objasnila všechny techniky zlacení a některé jsme uplatnili v praxi. Použili jsme také gesso, akrylové barvy, šablony a rýžový papír. Nad výsledkem oči přecházely. 

Další dílnička byla také svítící. Tentokrát svítila ne zlatem a stříbrem, ale vyráběly se lampičky. A že to všem šlo báječně se můžete přesvědčit sami na naší lampičkové výstavce.

Použili jsme mramor, textilní barvy ve spreji, rýžový papír, tekuté perly a výsledek byl perfektní.

Magda Gieslová zlato nevyužila ;-). Její přáníčka, obálky a pytlíčky a krabička byly ve znamení recyklace. Vyzkoušeli se nová razítka a využily dokonce i sáčky z čajů. Odnesli jsme si haldu něžných výrobků, které se budou hodit při nejbližší oslavě narozenin. 

Závěrečným projektem byly mandaly. Při kurzu panovalo ticho a soustředění. Obatikovat polštář, nažehlit nažehlovačku mandaly, vybarvit metalickými spreji a otečkovat tekutými perličkami však zvládli všichni a výsledky byly perfektní. 

Jako bonus se mandalkou a perličkami zdobily odličovací kosmetické tamponky. Pratelné, takže super eko záležitost. 

Všichni si domů odváželi podobnou nádheru.

Už se těšíme na příští rok.