Reportáž: březnové výtvarné kurzy 2023

Mikrosvěty, přáníčka a návrat dlouho očekávaného textilního tvoření – takhle vypadaly naše březnové kurzy!

Jako vždy jsme se musely pořádně vyřádit s papírem – tentokrát se vyráběla velikonočně laděná přání, na která jsme použily akvarelové a mramorovací spreje, razítka a jednoduchá chrastidla.


Jako další jsme tvořily maličké kouzelné světy pod průhlednými kupolemi – a to jen vrstvením papíru! Využily jsme kreativní bloky, papírové výseky a nakonec jsme dřevěná dna poklopů dozdobily tekutým mechem.

V sobotu přišlo na řadu volné pokračování série art journalových kurzů. Seznámily jsme se například s kouzelnou akrylovou barvou Twin Magic, která vypadá úplně jinak na bílém a černém papíře. Také jsme zjistily, že budeme nutně potřebovat nová podkladová razítka.

Plynule jsme pak navázaly na hrátky s akrylem – naučily jsme se prolínat barvy na dřevěném podkladu, nanášet různé trojrozměrné pasty pomocí šablon a vytvořit krakelovaný povrch s drobnými prasklinkami.


Textilní dílna mezitím ožila výrobou originálních módních kousků – jako tradičně se nejprve trénovaly techniky na látkových taškách a pak se přešlo na výzdobu triček. Pomocí šablon jsme přivolaly zpět ptáčky z teplých krajin a se speciálními textilními spreji nebyl problém kouzlit ani na tmavém textilu.

Březnové kurzy jsme si skvěle užily a těšíme se na už plně jarní tvoření v dubnu! Sledujte náš Facebook, kde se můžete podívat na další fotky z kurzů a kde se také dozvíte, co a kdy nás čeká příště.

Brzy nashledanou,

Váš tým Aladine