Reportáž: dubnové výtvarné kurzy 2023

Jak vypadala dubnová akvarelová trička, netradiční přáníčka nebo třeba pastový speciál?

Dubnové kurzy jsme rozjely s lektorkou Pavlínkou výrobou přáníček, jak je možná neznáte – ve formě tzv. exploding boxu. Je to krabička, jejíž strany nejsou spojené, takže po sejmutí víčka se efektně rozevře.

Dovnitř lze umístit drobný dáreček a na všech stranách se samozřejmě můžeme vyřádit s dekorováním pomocí vzorovaných papírů, papírových výseků a razítek.

Kurzy Madly Gieslové pokračovaly dalším dílem našeho speciálu, tentokrát na téma pasty. Ukázaly jsme si, jaké vytváří reliéfy, textury a zajímavé efekty. Nanášely jsme je na barevná pozadí vytvořená akvarelovými spreji.

Hlavně si neplést pastu třpytivou, metalickou a holografickou, a už vůbec ne ledovou, křídovou a perličkovou!

Následovaly textilní kurzy na dva způsoby. V jednom jsme se soustředily na duhově barevný akvarel, poté jsme zkoušely i metalické nažehlovačky.

Chcete si taky nazdobit tašku nebo tričko, ale nevíte, kde začít? Zkuste jako první vytvořit akvarelový kruh nebo rámeček! Stačí si od ruky nastříkat vodou velký kruh, ovál nebo čtverec. Potom pomalu do mokré plochy začněte štětcem nanášet tekuté textilní barvy a nechat je zapíjet. Přidáním další barvy se odstíny budou na mokré ploše vzájemně promíchávat a vytvoří krásné barevné přechody. Po obvodu pak můžete ukotvit motivy ze šablon a razítek, nebo jím skvěle zvýraznit obrázek či nápis umístěný přímo uprostřed.

Třešinkou na dortu pak byly metalické nažehlovačky. Ty nemusíme používat celé, stačí si vystřihnout menší části, zvýraznit detaily některého z motivů, přidat nápis nebo triko dozdobit.

Na co se těšit příští měsíc? 26. a 27. května budeme vyrábět úžasný trojrozměrný rámeček na fotky, znovu budeme dekorovat oblíbené stolní lampičky a mnoho dalšího. Těšíme se na Vás v máji!

Váš tým Aladine