Reportáž: říjnové výtvarné kurzy 2022

Měsíc se s měsícem sešel a náš showroom v Římské ulici v Praze o víkendu zase ožil výtvarnými kurzy! Bylo jich celkem šest a náměty byly podzimní, vánoční, ale i celoročně zaměřené. Pojďte se s námi ohlédnout za tím, co se vyrábělo a nechte se zlákat k vlastnímu tvoření!

Víkend jsme zahájili pátečním večerem, který jsme strávili ve společnosti papíru a dřeva. S lektorkou Péťou se dekorovaly oblíbené dřevěné domečky za užití akrylových barev, šablon a magického Gelli Plate.

Ve vedlejší dílně se lektorka Pavlínka věnovala výrobě kaskádového minialba. Postupovalo se společně pěkně krok po kroku a všem se nakonec úžasně zadařilo. Práce byla o to jednodušší díky tomu, že jsme využili výtvarné potřeby od nizozemské firmy Studio Light, jejímž cílem je udělat papírové tvoření pro všechny co nejpřístupnějším. Své produkty ladí do tematických kolekcí, s nimiž při vyrábění nemůžete šlápnout vedle – barvy, vzory a motivy jsou dokonale sladěné, takže si nemusíte dělat hlavu s tím, jestli se prvky Vašeho díla k sobě budou barevně a tematicky hodit.

Jedním z hitů večera byly papírové výseky – jde o blok s dekorativními obrázky, které jednoduše přilepíte lepidlem nebo páskou. Nejlepší je, že se nemusíte nic vystřihovat! Výseky stačí z bločku lehce vyloupnout, takže nůžky nebudete vůbec potřebovat. V kolekci Vnitřní klid (Inner Peace), se kterou jsme tentokrát tvořili, je blok s více než 400 obrázky!

Ani o víkendu nezahálíme a sobotu začínáme pěkně zrána. Pokračujeme v papírovém tvoření se Studiem Light a pomocí jejich vyřezávacích šablon si stavíme vánoční vesničku. Z tuhého kraftového papíru si vyřízneme tvary domečků a ty pak naplocho zdobíme. I na tmavém papíru vyniknou akrylové fixy Posca, které jsou mnohem více krycí než obyčejné popisovače. 

Nestihli jste naše říjnové kurzy? Máme dobrou zprávu! V listopadu můžete přijít na druhé kolo velmi populárního přáníčkového kurzu s lektorkou Magdou. Krásná vánoční přání si vyrobíte za použití akvarelových barev ve spreji, mramorovacích sprejů a horkého embossingu!

Na našich kurzech si můžete vyzkoušet velké množství různých kreativních technik. Pokud Vás nějaká z technik zaujme, můžete příště přijít na kurz, který se detailně věnuje jenom jí a dá Vám příležitost se stát odborníkem.

A když už jsme u odborníků, v sobotu odpoledne se věnujeme technice Gelli Plate – ale pozor, tentokrát pro pokročilé! Gelli Plate je gelová podložka, na kterou se nanáší akrylové barvy, ty se po ní různě promísí pomocí gumového válečku a za mokra se natisknou na papír. Vznikne unikátní neopakovatelný vzor, který můžete využít k dalšímu tvoření (anebo si ho rovnou zarámovat, pokud se obzvlášť povedl!).

Gelli je sice plná zapeklitostí ale lze zkrotit jen za pomoci mnohaletých zkušeností našich výtvarnic, obzvlášť při pokročilých technikách, jako je transfer stránek z časopisů

Nakonec jsme se s Péťou věnovali kurzu náležitě podzimnímu. Tam se vyráběly hned tři rozmanité věci – povlak na polštářek, dřevěný výřez ve tvaru dýně a květináč.

Na textil jsme používali šablony, textilní barvy, ale i razítka! Ta nejsou užitečná zdaleka jen na papírové tvoření. Zrovna přišli úžasné nové sety průhledných gelových razítek Studio Light s kouzelnými houbičkami, žaludy a podzimními lístečky. Ty jsme textilními inkoustovými polštářky natiskly na polštáře a černými Stazon poduškami pak na akrylem pomalované dřevo.

Třešinkou na dortu pak byla svítící kontura – barva v tubičce se zobáčkem, díky kterému lze vytvořit tenké linky a drobné motivy na většině povrchů, včetně textilu. Kontura po zaschnutí a nasvícení ve tmě fluoreskuje a podtrhne tak strašidelnost výrobku.

To bylo v kostce ohlédnutí za říjnem. Přijďte s námi strávit kreativní víkend i v listopadu! Můžete se těšit třeba na home deco projekty a vyrobit si dřevěného vánočního koníka jako z pohádky či lampičku ve tvaru dárku. Vyrábět budeme vánoční přáníčka (i svítící!), originální fotoalbum nebo geniálně jednoduchý adventní kalendář. Budeme se těšit!

Váš tým Aladine