Reportáž: únorové výtvarné kurzy 2023

Dřevo, papír, sprejování, malování, patinování – co se u nás dělo na únorových kurzech?

V pátek jsme začaly závěsným rodinným kalendářem. Pod každým měsícem roku je zavěšená stužka s kartonovými kolečky informujícími o tom, kdy má kdo narozeniny. S hlavní plochou kalendáře si vyhrajeme pomocí razítek a kreativního bloku ve stylu steampunk.

Ani na dřevo jsme tento měsíc nezapomněly – tentokrát se dekorovala víka dřevěných krabiček. Jednoduchým navrstvením a nalepením vystříhaných kartonů jsme na holém dřevě vytvořily trojrozměrné domečky, které jsme pak barvily a patinovaly.

Ani v sobotu jsme nezahálely! Zrána jsme se učily, jak zacházet s akvarelovými inkousty ve spreji – jak je kombinovat dohromady, co s nimi lze provést spolu se šablonami, razítky a mramorovacími spreji.

Jako vždy měla úspěch i výroba stylového dřevěného podnosu – o namalované a narazítkované prvky na nich se není třeba bát, pokud je natřeme ochranným lakem.

A na závěr jsme si ukázaly různé možnosti využití gelové podložky Gelli Plate, na kterou jsme vrstvily barvy, šablony, ale i různé nalezené předměty jako síťky od brambor nebo dokonce ústřižky ze starých džínů! Nemusíme tisknout jen na obyčejný kus papíru, ale třeba i na obálky, visačky a papírové pytlíky, které pak můžeme využít na originální zabalení dárků.

A na co se můžeme těšit v březnu? Příští měsíc si ukážeme základy i pokročilé fígly při práci s akrylem a vyrobíme si sladká velikonoční přání. Po dlouhé době nás také potěší návštěvou Irča Slavíková, která povede dlouho očekávané textilní kurzy. Budeme také pokračovat v zaplňování našich Art Journalů – kurz je vhodný pro ty, kteří se zúčastnili jeho prvních dvou kapitol, ale ani nováčci se nemusí bát, že budou pozadu. I příznivci Gelli Plate se brzy dočkají zasvěcení do dalších tajů této techniky, tentokrát půjdeme opravdu hluboko…

Nashle v březnu!

Váš tým Aladine