Reportáž: květnové výtvarné kurzy 2023

Na pátečním kurzu Petry Aufové jsme se pustili do dekorování stolních lampiček. Pomocí inkoustů ve spreji, rýžového papíru a třpytivých diamantových past jsme během chvilky proměnili obyčejná bílá stínítka v originální kousky. Na kurzu vznikly lampičky romantické, s mušlemi a mořskými zvířátky, lampičky ve vintage stylu nebo moderně pojaté. Jakou lampičku byste si vytvořili vy?

V papírovém koutku pod vedením lektorky Pavlíny Šustkové jsme vyráběli trojrozměrné rámečky na fotky z krásných letních papírů a vyřezávacích šablon z nové slunečnicové kolekce naší oblíbené značky Studio Light. Je fascinující sledovat, jaké překrásné rámečky vznikají pod rukami kombinací a vrstvením různých vzorů. Ideální páteční relaxace po náročném týdnu!

V sobotu ráno jsme pokračovali v seriálu o základních technikách s Magdou Giesovou, tentokrát se zaměřením na patinování.

Zkoušeli jsme různé barvy a pasty, abychom dosáhli efektu starobylosti a zašlého vzhledu. Tekutý vosk, tekuté zlato, betonové, mechové pasty, distress pasty, krakelování, zlacení, mramorování, sametové prášky, plechové barvy – to jsou produkty, které si prostě musíte zkusit, abyste viděli, jaké psí kusy jednotlivé barvy umí a jak promění kus obyčejného kartonu na malé umění. Kurz je navíc prošpikovaný humorem a bezpočtem úžasných wow efektů a malých radostí z krásných dílčích úspěchů.

V textilní dílně lektorky Irči Slavíkové jsme zdobili trička a tašky v námořním stylu. Zkoušeli jste někdy přelepit látku lepicí páskou a poté ji přestříkat textilními barvami ve spreji? S tímto jednoduchým trikem budete mít námořnické proužky rychle hotové!

Naučili jsme se, jak překrýt už vzorovaný podklad hlavním motivem a jak dodat obrázkům plastičnost. Objevovali jsme odstíny modrých, vyvářeli překrásné barevné přechody od obyčejné námořní modré, přes nebeskou modrou, petrolej až po temný ultramarín. Obyčejné námořnické tričko jsme povýšili na krásný designový kousek díky kontrastujícím efektovým barvám jako jsou jako jsou holografické či metalické barvy.

Druhý textilní kurz byl věnovaný zdobení černých triček v romantickém vintage stylu. Černý textil sluší každému, má však svá specifika. Barvy se na něm nerozpíjí, nepouští nás do divokých kombinací. V tomto kurzu jsme na tvrobu podkladu využili gelli plate – gelovou podložku určenou primárně na práci s papírem a malířským plátnem. Díky gelli plate bylo možné vytvořit podklady s nádechem starobylosti, krásné nedokonalosti.

S podkladem pak kontrastují hlavní motivy. Cílem kurzu bylo naučit účastníky, jak nechat i v zdánlivé změti barev vyniknout hlavní motiv, vysvětlit, jaké volit barvy na neobvyklý tmavý textil, a jak postupovat krok po kroku. Opět jsme se rozcvičili na tašce a pak vytvořili tričko. Vznikly krásné kolekce pro osobní radost, nebo jako dárky pro blízké.  

Na červnových kurzech se budeme věnovat technikám home deco a vyrobíme si závěs na terasu z dřevěných rybiček a dekorační horkovzdušné balóny. Naučíme se pracovat s akvarelem a práškovými barvami, vyrobíme si cestovatelské deníky plné kapiček a skrýší na poklady z cest, mini fotoalba a vintage koláže ve vyšívacích rámech.

Přijďte si k nám vyzkoušet různé výtvarné techniky, práci s netradičním materiálem, a hlavně se pobavit a zrelaxovat při tom, co vás baví. Těšíme se na vás!